Diagnostyka obrazowa (termografia)

Termografia medyczna jest metodą diagnostyki nieinwazyjnej czyli fali elektromagnetycznej. Pokazuje różne aspekty mierzonego ciepła danego ciała. Ukrwienie, ciepło głębokie, stany zapalne, izotermy, czyli pola temperaturowe.

Dlaczego zmianę temperatury tkanek trzeba mierzyć?

Stan zapalny (bodziec igła -skóra) to reakcja układu immunologicznego na uszkodzenie tkanki. Termografia obrazowa pozwala porównać subtelne zmiany temperaturowe tkanek w stanie przed, w trakcie, jak i po uszkodzeniu.

Dlatego wstępna diagnostyka pacjenta przychodzącego do nas od innego specjalisty, który niekoniecznie wykonał zabieg poprawnie jest kluczowa aby zaplanować odpowiednie działanie.

Spójrzmy na zdjęcia …

facetune_02-06-2024-18-21-57

Brew lewa i prawa są widoczne zaburzenia temperaturowe (kolor zielony-zimny) schodzącymi do coraz to niższej temperatury. wraz z posuwaniem się do środka obszaru traci temperaturę

Co może być tego przyczyną?

Wywiad przynosi nam odpowiedź – makijaż wykonany nieprawidłowo wiele lat temu zaskutkowało skoagulowaniem tkanki. Zniszczeniu uległy naczynia krwionośne włosowate, co najprawdopodobniej doprowadziło do zmniejszenia intensywności krążenia, a co za tym idzie temperatury- zmiana pojemności cieplnej tkanki.

wstępna diagnostyka z użyciem termografii medycznej daje nam ogrom informacji, co do stanu tkanki, jej ukrwienia, zasięgu potencjalnego uszkodzenia i ewentualnego stanu zapalnego, jeśli jest obecny.

W tym przypadku najpierw powinniśmy się postarać doprowadzić do odbudowy mikrokrążenia w uszkodzonych tkankach. A to bezcenna informacja, jeśli chodzi o zaplanowanie kolejnych zabiegów.

Korzyści płynące z obrazowania ?

Pełna kontrola nad przebiegiem stanu zapalnego Nie sposób przecenić tych informacji

Cel szkolenia:

zapoznanie się z możliwościami jakie daje diagnostyka obrazowa w branży PMU

-pozwala nam ocenić stan skóry przed przystąpieniem do zabiegu

-wybór odpowiedniej techniki usuwania, skraca ilość zabiegów klienta a wzrasta zadowolenie z efektywnej pracy

-dzięki diagnostyce możemy kontrolować proces usuwania w celu osiągnięcia najlepszych wyników, widzimy stan zapalny lub jego brak

-troska i pełne bezpieczeństwo podczas usuwania

-diagnozowanie skóry pod kątem dysfunkcji skóry przy zabiegach łączonych

-Przykłady przypadków - ćwiczenia praktyczne


*szkolenie trwające powyżej 16h czasu pracy odbywa się w obecności asystenta